Lista aktualności Lista aktualności

Drugie życie kartonu.

Ekologiczne wydarzenie w Grodzisku Wielkopolskim.

  Kolejny raz Nadleśnictwo Grodzisk wsparło inicjatywę Burmistrza Grodziska Wlkp. i wzięło udział w Happeningu Ekologicznym mającym na celu szeroko pojętą edukację ekologiczną społeczeństwa, a w szczególności dzieci i młodzieży.
  Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć stoiska Lasów Państwowych, które do edukacji ekologicznej młodzieży przywiązują wielką uwagę, bo kto po nas jak nie oni?
  W tym roku Nadleśnictwo postawiło na młodzież i wraz z harcerzami 13 Drużyny Harcerskiej NOWA1 z Grodziska Wlkp. przeprowadziło na wspólnym stoisku szereg konkursów, quizów i gier, w których można było zdobyć atrakcyjne nagrody. Harcerze promowali akcję „DRUGIE ŻYCIE KARTONU"  i pokazywali jak z tego surowca zrobić proste zabawki, które później stawały się nagrodami w konkursach w wyniku czego na Happeningu można było zobaczyć dzieci paradujące z kartonowymi mieczami, tarczami i w hełmach rycerskich. Jednak hitem stoiska była jeżdżąca makieta czołgu HETZER w skali 1:2. Czołg taki zdobyli Powstańcy Warszawscy w 1944 r. i nazwali „CHWAT".
  Makieta powstała przy czynnym współudziale pracowników Nadleśnictwa, którzy wsparli harcerzy przy projektowaniu i wykonaniu modelu. Prezentowana makieta to tzw. Surówka bez kamuflażu i dodatkowego wyposażenia, ale i to będzie, ponieważ harcerzy wsparło wiele firm: BRW Matuszewscy, Bricomarche, PSB Mrówka i Drew-Dom Pana Kąckiego.

   O atrakcyjności wspólnego leśno-harcerskiego stoiska świadczy liczba ponad 500 osób, głównie dzieci i młodzieży, które Nas odwiedziły.

   Zapraszamy na Happening Ekologiczny gminy Grodzisk Wielkopolski za rok!

DARZ BÓR I CZUWAJ!

tekst: Tomasz Kałek

zdjęcia: Urząd Miasta Grodzisk Wlkp.