Lista aktualności Lista aktualności

GRODZISKA DĘBINA NA XXVII MIĘDZYNARODOWEJ AUKCJI KROTOSZYŃSKIEJ

Po raz pierwszy drewno z Nadleśnictwa Grodzisk będzie wystawione na słynnej, Międzynarodowej Aukcji Drewna w Krotoszynie.

W dniach 11 i 12 grudnia na terenie leśnictwa Porażynko panował niecodzienny ruch. Leśniczy W. Czapracki, podleśniczy M. Dziechciarek przy merytorycznej opiece specjalisty z RDLP w Poznaniu Pani K. Dolaty-Wiciak i Inżyniera Nadzoru W. Niemca, przygotowywali około 35 m3 cennego drewna dębowego na „Krotoszyńską Aukcję”.
To wydarzenie ma swoją międzynarodową rangę. Podczas licytacji drewno kupują klienci z całego świata na specjalne przeznaczenie, dlatego znaleźć się w gronie wystawców to wielkie wyróżnienie i odpowiedzialność. Drewno wystawiane na aukcji musi spełniać bardzo rygorystyczne normy, już sam próg średnicy, która wynosi minimum 56 cm jest trudny do przekroczenia, szczególnie w naszym Nadleśnictwie, gdzie króluje sosna. Nasze drewno powędruje na plac aukcyjny do Nadleśnictwa Pniewy, gdzie od 10 stycznia będzie wystawione na specjalnie do tego przygotowanym placu.
Licytacja ustna odbędzie się tradycyjnie w trzeci czwartek stycznia, tj. 18 stycznia 2018 r. w hotelu Wawrzyniak w Perzycach. Choć „jedna jaskółka wiosny nie czyni” mamy nadzieję, że cenne drewno dębowe z Grodziskich lasów zagości na stałe podczas „Krotoszyńskiej Aukcji”.

Więcej informacji na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

tekst: Tomasz Kałek
zdjęcia: Wiesław Czapracki