Lista aktualności Lista aktualności

HAPPENING EKOLOGICZNY W GRODZISK WLKP. PO RAZ ÓSMY.

Kolejne pomysły na drugie życie kartonu.

  Kolejny raz Nadleśnictwo Grodzisk wsparło inicjatywę Burmistrza Grodziska Wlkp. i wzięło udział w VIII Happeningu Ekologicznym mającym na celu szeroko pojętą edukację ekologiczną społeczeństwa, a w szczególności dzieci i młodzieży.

   Tak jak w roku ubiegłym Nadleśnictwo, do obsługi stoiska, Nadleśnictwo zaprosiło Grodziskich harcerzy z 13 Drużyny Harcerskiej NOWA1 i 14 Drużyny Starszo Harcerskiej SKRZYDLACI. Trzeba przyznać, że udział harcerzy ożywił nasze stoisko, które jak, w zeszłym roku przeżyło stan „oblężenia”. Obecność młodych ludzi na stoisku zachęcała dzieci i młodzież do udziału w konkursach, testach i grach o charakterze przyrodniczo – ekologicznym.  Ich udział „skracał dystans” do młodych odbiorców i ośmielał ich do korzystania z atrakcji przygotowanych przez Nadleśnictwo.

     Jak w zeszłym roku Harcerze promowali akcję „DRUGIE ŻYCIE KARTONU”  i pokazywali jak z tego surowca zrobić proste zabawki, które później stawały się nagrodami w konkursach, w wyniku czego na Happeningu można było zobaczyć dzieci paradujące  w kartonowych hełmach z kartonowymi pistoletami, do konstrukcji których posłużyło za wzór wyposażenie Powstańców Wielkopolskich, przecież obchodzimy ich 100 – lecie.

    W 2017 roku hitem stoiska była jeżdżąca makieta czołgu HETZER w skali 1:2. Była to jednak tak zwana „surówka”. W tym roku harcerze zaprezentowali pomalowanego i w pełni wyposażonego „CHWATA” z Powstania Warszawskiego.

   O atrakcyjności wspólnego leśno-harcerskiego stoiska świadczy liczba około 500 osób, głównie dzieci i młodzieży, które Nas odwiedziły.

   Zapraszamy na Happening Ekologiczny gminy Grodzisk Wielkopolski za rok.

DARZ BÓR I CZUWAJ!

tekst: Tomasz Kałek

zdjęcia: UM Grodzisk Wielkopolski