Lista aktualności Lista aktualności

II Piknik rolniczo-ekologiczny.

Kotowo przyciąga coraz więcej zainteresowanych.

W dniu 2 Kwietnia 2017r. Nadleśnictwo Grodzisk wzięło udział w Pikniku Ekologiczno-Rolniczym w szkole w Kotowie. Piknik zorganizował ZSP im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp., którego częścią jest filia w Kotowie.
W odróżnieniu od ubiegłego roku pogoda dopisała, co uwidoczniło się we frekwencji, która przerosła najśmielsze oczekiwania, ale przyznać trzeba, że było co oglądać i co robić.
Początek dały pokazy maszyn pracy rolniczych, gdzie Ci wspaniali mężczyźni w swych wspaniałych traktorach demonstrowali możliwości współczesnych agregatów do uprawy gleby, tak odbiegających w potocznym wyobrażeniu o pracy na roli.
A potem poszło z górki: wspaniała kuchnia, budowa latawców, warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych, gry i zabawy, a wśród nich plenerowa gra „Leśna" dla zespołów rodzinnych. Podczas marszu na trasie uczestnicy musieli się zmierzyć z megapuzzlami, tu dzieci uczyły rodziców, następnie mierzono grubość drzew wykonując tzw. Szacunek brakarski, by w końcu ułożyć stos drewna w taki sam sposób jak to czynią drwale w lesie. Całą trasę gry obsługiwali uczniowie szkoły pod okiem pracownika Nadleśnictwa Grodzisk Tomasz Kałka.
Na zakończenie dnia wspólnymi siłami Dyrekcji szkoły i przedstawiciela Nadleśnictwa Grodzisk, odsłonięto tablicę z nazwą Lipy drobnolistnej, która została posadzona w trakcie I Pikniku w 2016r., a która została wybrana w plebiscycie uczestników i dzisiaj brzmi: „KOTOWIANKA". Nie mogło się obyć bez nagród, bo tyle konkursów, w których brali udział uczestnicy Pikniku nie mogło się odbyć bez trofeów. I tu także Nadleśnictwo Grodzisk zaznaczyło swój udział fundując nagrody dla uczestników i laureatów gry „Leśnej".

Mamy nadzieję, że za rok znowu weźmiemy udział w organizacji tej wspaniałej imprezy, bo już się do tego szykujemy. Darz Bór!

tekst: Tomasz Kałek