Lista aktualności Lista aktualności

IV Bieg z Motylem

W Borui Kościelnej biegacze i "kijkarze" ponownie dopisali.

Już po raz czwarty Nadleśnictwo Grodzisk włączyło się w organizację „Biegu z Motylem", który odbył się 9.04.2017r. w Borui Kościelnej.
Do biegu na dystansie 10 km stanęło 124 zawodników, wśród których było czworo pracowników Naszego Nadleśnictwa: Anna Jędrzejczak, Maja Piechota, Zbigniew Klapa i Karol Borowski. Piąty „zawodnik", Leśniczy Wojciech Śliczner „biegał", ale wokół organizacji zawodów. Malownicza i trudna trasa wiodła przez leśnictwo Aleksandrowo i mimo stosunkowo krótkiego dystansu była nie lada wyzwaniem dla uczestników. Organizatorzy nie zapomnieli też o młodszych sportowcach i tak na dystansach od 100 do 1000 m zmierzyło się około 180 dzieci z różnych szkół. Także amatorzy Nordic Walking znaleźli coś dla siebie i mogli „połamać" kijki na prawie 6 km trasie.
Na mecie uczestników witały gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności oraz nagrody i pamiątkowe gadżety wręczane między innymi przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Grodzisk Pana Dariusza Szulca, a których fundatorami byli organizatorzy IV „Biegu z Motylem": Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, Gmina Nowy Tomyśl, Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Borui Kościelnej, Sołtys i Rada Sołecka wsi Boruja Kościelna oraz Nadleśnictwo Grodzisk, które wspiera tą wspaniałą imprezę od pierwszej edycji.

Już dziś Nadleśnictwo Grodzisk zaprasza wszystkich na V „Bieg z Motylem" w 2018 r.

Darz Bór!

Tomasz Kałek

Materiały do pobrania