Lista aktualności Lista aktualności

Pożegnanie Nadleśniczego

Z Wielką grą w tle.

31 Maja 2017 r. Pałac w Porażynie był świadkiem pięknej uroczystości. Po 42 latach pracy w Lasach Państwowych przeszedł w stan spoczynku wieloletni Nadleśniczy Nadleśnictwa Grodzisk Pan Andrzej Ratajczak.

W stylowych wnętrzach Pałacu w Porażynie zebrało się grono dostojnych gości wśród których byli; przedstawiciele powiatów Grodziskiego i Nowotomyskiego, burmistrzowie i wójtowie gmin Grodzisk Wlkp., Nowy Tomyśl, Opalenica, Rakoniewice i Kuślin, Komendanci PSP w Grodzisku Wlkp. i Nowym Tomyślu, Przedstawiciele RDLP w Poznaniu i Nadleśniczowie z Wolsztyna i Bolewic, Przedsiębiorcy leśni i drzewni oraz cała załoga Nadleśnictwa i ta czynna zawodowo i ta na emeryturze. Były kwiaty i serdeczne adresy, prezenty i wiersze, a wszystko to w wesołej, pełnej humoru formie, tak jak to „SZEF" zawsze lubił.

Po części oficjalnej Nadleśniczy Dariusz Szulc zaprosił Wszystkich w gościnne progi Pałacu na okolicznościowy poczęstunek. Gdy już zaspokojono pierwszy głód nastąpiła odsłona niespodzianki od załogi Nadleśnictwa, którą była „Ostania Wielka Gra" z tematu „Życie i twórczość Andrzeja Ratajczaka w Lasach Państwowych" i która miała przypomnieć o wielkiej pasji Szefa i jego kilkunastokrotnym udziale w tym popularnym w XX wieku teleturnieju. Oczywiście Szef wygrał i otrzymał nagrodę ufundowaną przez wdzięczną za lata wspólnej pracy załogę.

Dalej już było tylko lepiej i w miłej i wesołej atmosferze bawiono się na cześć Szefa do …

Dziękujemy Panu Andrzejowi Ratajczakowi nie tylko za to jakim był Nadleśniczym, ale też jakim był człowiekiem.

DARZ BÓR!

 

tekst: Tomasz Kałek

zdjęcia: Roman Andrzejewski