Lista aktualności Lista aktualności

STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ!

Czyli X Piknik Stowarzyszenia Stwardnienia Rozsianego w Nowej Róży, u „hOlendrów”.

Tak jak obiecali w zeszłym roku i w latach poprzednich, leśnicy z Nadleśnictwa Grodzisk byli obecni na X, jubileuszowym, Pikniku Stowarzyszenia Osób chorych na stwardnienie rozsiane, które odbyło się 10 lipca 2019 r. w gościnnej, „hOlenderskiej” Nowej Róży u Pani Zofii Shroten-Czerniejewicz.

Jak zwykle organizatorzy starali się, aby podczas spotkania było jak najwięcej niespodzianek, więc gdy wszyscy wspominali jak to kiedyś leśnicy przygotowali przejazd bryczkami po lesie, nagle przed bramę zajechały dwie bryki przyprowadzone przez przyjaciół z firmy „GROBUD”. Zaraz też, przy dźwiękach myśliwskich rogów wzywających na zbiórkę, uczestnicy pikniku wsiedli do bryk i leśnymi duktami ruszyli do OSW Porażyn. Pogoda dopisała, bo po deszczu, który zmoczył suche leśne drogi, wyjrzało słońce ogrzewając swymi promieniami amatorów „końskich” wycieczek. Podczas jazdy brzmiały, grane z kozła przez jednego z leśników, różnorodne sygnały myśliwskie potęgujące wrażenia wśród uczestników pikniku.

To nie był koniec niespodzianek, bo po powrocie z przejażdżki, czekały na gości, urządzone przez leśników strzelnice: łucznicza i wiatrówkowa. Kto jak się czuł na siłach wybierał sobie konkurencję, a niektórzy wzięli udział w obu. Konkurowali wszyscy, a po zakończeniu zawodów, najlepszym wręczał nagrody Nadleśniczy Dariusz Szulc.

Podczas Pikniku oprawę muzyczną zapewnił Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Grodzisk PALATIUM, ale tym razem nie było koncertu, lecz sygnały towarzyszyły gościom przez cały czas, wzywając to do; posiłków, zawodów, wsiadania do bryk, wysiadania, postoju i zbiórki, jak za dawnych „bezkomórkowych” czasów.

Wszyscy uczestnicy spotkania uznali, że był to rzeczywiście „strzał w dziesiątkę”, a niektórzy zaczęli się zastanawiać co organizatorzy wymyślą za rok? Czyżby apetyt wzrastał w miarę jedzenia?

A za rok, jak zwykle, możecie liczyć na leśników z Nadleśnictwa Grodzisk. Pomożemy w czym tylko będziemy mogli!

Darz Bór!

Tekst: T. Kałek.

Zdjęcia: archiwum Fundacji hOlendry