Lista aktualności Lista aktualności

GWiNT – ZAKRĘCONY!

Piąty Ultra Cross GWiNT zakończony.

Już po raz piąty ekstremalni długodystansowcy mierzyli swe siły i możliwości w tym trudnym pojedynku z terenem, dystansem i własnymi słabościami.

Przez 24 godziny 11 i 12 Maja 2018r. ścieżki i dukty w lasach Nadleśnictwa Grodzisk wypełniał tupot nóg i zmęczone oddechy 500 biegaczy walczących o laur zwycięstwa na dystansach 55, 110 km i 100 mil (160 km).

Jak zwykle, od początku istnienia GWiNT-a, Nadleśnictwo Grodzisk wsparło te wspaniałe zawody tak finansowo jak i organizacyjnie udostępniając swoje obiekty jako punkty  żywienia i odpoczynku dla zawodników. W tym roku na mapę zawodów wrócił punkt przy biurze nadleśnictwa w Lasówkach, który obsługiwali wolontariusze z ZST im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. i tradycyjnie „Duża Polana” w OSW Porażyn pod opieką Opalenickiego Klubu Biegacza i grodziskich harcerzy.

Nie obeszło się bez trudności, bo przecież co roku coś musi „wyskoczyć w praniu”. Tak było i w tym roku. Cieniem, nad trasą biegu, kładła się proza leśnej pracy. W dniach GWiNT-a nadleśnictwo zwalczało groźnego szkodnika drzew – Chrabąszcza majowego. Do ostatniej chwili trwały zmiany trasy, aby uchronić biegaczy przed skutkami planowanych oprysków, a jednocześnie zachować długość trasy i jej atrakcyjność. Wspólne działania leśników i organizatorów zawodów, tu szczególny ukłon dla Nowotomyskiego Klubu Biegacza „Chyży”, doprowadziły do tego, że: „I wilk był syty i owca cała”.

Ze swej strony Leśnicy z Nadleśnictwa Grodzisk, gratulują wszystkim uczestnikom i organizatorom Ultra Cross GWiNT 2018 hartu ducha i ciała, i zapraszają ponownie w gościnne ostępy grodziskich lasów za rok.

 

Darz Bór!

tekst: Tomasz Kałek

Więcej zdjęć TUTAJTUTAJ